Jak mieć piękne włosy?

Jak mieć piękne włosy?

Piękne włosy to zdrowe włosy. Powinny być mocne i lśniące. Kiedy włosy zaczynają wypadać, łamią się, rozdwajają może to być spowodowane nadużywaniem środków do stylizacji włosów, czyli lakierów, pianek, żeli bądź nieumiejętnym używaniem suszarki do włosów. Taki stan włosów może także sygnalizować chorobę organizmu.

Pielęgnacja włosów tłustych:

Przede wszystkim należy doprowadzić do normalizacji procesu wydzielania łojotoku. Do tego celu najlepsze są kosmetyki o działaniu antybakteryjnym i ściągającym.

Pielęgnacja włosów suchych:

Polega na stosowaniu bardzo łagodnych środków oczyszczających i na delikatnym traktowaniu fryzury. W przypadku suchych włosów odżywka po każdym myciu włosów jest potrzebna do zachowania dobrego wyglądu.

Pielęgnacja włosów farbowanych:

Powinna polegać na intensywnej regeneracji struktury włosa, a jednocześnie na ochronie koloru. W pielęgnacji niezbędne stają się kosmetyki z filtrami UV, unikanie suchego powietrza jak i chlorowanej wody.

Kosmetyki do włosów – W trosce o piękne włosy nie powinniśmy sugerować się wyłącznie ceną kosmetyku jednak w tej kwestii nie powinniśmy oszczędzać – często okazuje się, że im droższy kosmetyk tym lepszy. Najlepszym sposobem jest zaopatrywanie się w kosmetyki u fryzjera bądź w hurtowniach fryzjerskich.

Aby mieć piękne włosy, należy wiedzieć jak o nie dbać, niestety wiele kobiet nie wie, jak prawidłowo pielęgnować swoje włosy. Najlepszym sposobem dobrania odpowiedniej pielęgnacji jest poradzenie się swojego fryzjera. To on najlepiej zna nasze włosy i z pewnością dobrze o nie zadba.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl