Obliczanie dnia porodu

Obliczanie dnia porodu

Właśnie zrobiłaś test ciążowy który potwierdził się że jesteś w ciąży i już próbujesz obliczyć kiedy urodzi się Twoja pociecha ?

Obliczenie dnia porodu jest bardzo proste i wyjasniumy Ci jak to zrobić.

Do obliczenia dnia porodu potrzebna jest data wyjściowa czyli data pierszego dnia ostatniej miesiączki lub data poczęcia.

Data porodu jest orientacyjna.

O tym musisz pamiętać że data porodu jest tylko orientacyjną datą i niemożliwym jest wyliczenie dokładnego dnia porodu. Wyliczenia orientacyjnej daty porodu ma jednak na celu uświadomienie kobiecie że okolicach tego terminu może spodziewać się i zaobserwować w swoim organizmie zmian przygotowujących ją do tego wielkiego wydarzenia jakim jest poród.

Jak obliczyć datę porodu ?

Zasada obliczania orientacyjnego dnia porodu jest bardzo prosta i wymaga jedynie znajomości daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

Jeżeli już sprawdziłaś w swoim kalendarzyku i wiesz co to za dzień, to od tej daty odejmij 3 miesiące, a następnie do wyniku dodaj 7 dni i 1 rok. Data którą otrzymałaś w wyniku tych obliczeń do prawdopodobny dzień kiedy ujrzysz po raz pierwszy Twoje dziecko.

Jak już wspomnieliśmy to tylko orientacyjna data porodu i nie powinnaś w tym dniu „meldować się” na porodówce, ale dobrze jak kilka dni przed obliczoną datą będziesz już przygotowana do ewentualnego pobytu w szpitalu i porodu. Zadbaj o spakowanie niezbędnych rzeczy które będą Ci potrzebne na kilkudniowy pobyt w szpitalu.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl