Niska zawartość błonnika w produktach mlecznych

Niska zawartość błonnika w produktach mlecznych

Regularne spożycie w dużych ilościach mleka i jego przetworów, które właściwie nie zawierają błonnika, jednocześnie z małym spożyciem pokarmów zawierających błonnik, jak owoce, warzywa i pełne ziarna, nieuchronnie prowadzi do ciężkich zaparć, stopniowej akumulacji toksyn w organizmie - acidozy i nadkwasoty. W dawnych czasach ludzie pili mleko prosto od krowy o zupełnie innym odczynie kwasowo-zasadowym oraz składnikach, a do tego zjadali duże ilości warzyw i owoców. Dziś reklama i przetworzone pokarmy bardzo ograniczyły spożycie żywej żywności bogatej w surowy błonnik i enzymy. Na skutek tego tworzy się doskonałe podłoże do rozwoju wielu chorób, a szczególnie nowotworów. Wiadomo, że większość pacjentów z depresją, nerwicą, rozdrażnieniem (ADHD) z chorobami umysłowymi (np. autyzm, choroba Parkinsona, Alzheimera, schizofrenia, padaczka - epilepsja i inne) i układu nerwowego oraz guzami, cystami, z nowotworami cierpi na zaparcia (statystycznie na 10 osób 9 miało wcześniej problemy z jelitem ).

Zaparcia wywołane spożyciem mleka i jego przetworów są znacznie trudniejsze do likwidacji niż wywołane spożyciem innych pokarmów. Zaparcia mleczne, są pewnym rodzajem stałego uszkodzenia układu trawiennego prowadzącego na długie lata do choroby jelita (nieżyt, polipy, choroba Leśniewskiego - Crohna itp.), będących przyczyną kolejnych chorób, wywołanych na zasadzie efektu domino, m.in.: choroby infekcyjne ucha, migdałków, i inne, dolegliwości reumatyczne (zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, dna moczanowa itp.) do przewlekłych chorób przemiany materii ( miażdżyca, cukrzyca typ I i II, nadwaga- otyłość) i zmian nowotworowych włącznie.

Ponadto mleko i jego przetwory fermentują i gniją w jelitach, a produkty gnilne w wyniku rozwoju patogennej flory (chorobotwórczych grzybów ibakterii) prowadzą do chronicznych biegunek, zwykłego i wrzodziejącego zapalenia okrężnicy oraz sprzyjają zachorowaniom na czerwonkę.

Jeśli proces ten nie zostanie zahamowany w porę, to może dojść do powstania nowotworów jelita grubego i okrężnicy, wątroby i trzustki, sąsiadującej z jelitami prostaty u mężczyzn i narządów rodnych u kobiet oraz w innych miejscach organizmu. Analiza wielu przypadków raka pokazała, że spożywanie ogrzewanego lub pasteryzowanego mleka albo przetworów mlecznych, szczególnie serów z takiego mleka, sprzyja przyśpieszeniu procesu chorobowego.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl