Dieta dla skóry

Dieta dla skóry

W dobie anorektycznych modelek i terroru szczupłej sylwetki wiele kobiet odmawia sobie przyjemności jedzenia katując się rygorystycznymi dietami. Tymczasem większość diet ułatwiających schudnięcie to koszmar dla skóry i włosów, pozbawiane są niezbędnego białka zwierzęcego (aminokwasy siarkowe), zdrowych tłuszczów, odpowiedniej ilości protein i antyoksydantów.

Zabiegane i skupione na szczupłej sylwetce wmasowujemy w siebie kremy, sera, balsamy, często zupełnie zapominając o starej prawdzie: jesteś tym co jesz. Już miesięczna prawidłowa dieta lub suplementacja niezbędnych składników (np. alergicy nie mogą sobie zawsze pozwolić na spożywanie bogatych w kwasy omega 3 ryb i skorupiaków, za to mogą ten składnik suplementować w kapsułkach) poprawia wygląd cery, spłyca zmarszczki, dodaje świeżości i usuwa problemy z np. łojotokiem.

Skóra przede wszystkim lubi antyoksydanty: witaminę C, dostarczyć ją możemy wraz z owocami, szczególnie bogatym źródłem są owoce kiwi i czarnej porzeczki. Witamina A raz spora grupa witamin B znajdują się w rybach i owocach morza. Należy pamiętać, że witamina A, D, E, oraz K rozpuszcza się tylko w tłuszczach, jednak nie każdy tłuszcz jest dobry dla cery: najzdrowsze są oleje zimnotłoczone: słonecznikowy do smażenia, lniany, z róży oraz oliwa z oliwek do sałatek. Olej lniany ma zdolność do regulacji wydzielania sebum i odblokowywania por. Wszelkie warzywa zielone to sprzymierzeniec skóry, począwszy od szpinaku, kończąc na sałacie.

Osoby z problemami łojotokowymi mogą również zaprzyjaźnić się z jajkami i owocami morza. Zawierają one cynk i siarkę niezmiernie pomocną w walce z nadmiarem sebum. Cynk ponadto wpływa na szybsze gojenie wyprysków i zmian ropnych. W czasie diety zupełnie niesłusznie unikamy orzechów i ziaren: słonecznika czy dyni. Zawierają oleje i pełen zestaw przyjaznych dla skóry i włosów mikroelementów. Kilka orzechów dziennie nie pójdzie w biodra, a przysłuż się pielęgnacji od wewnątrz. Panie dbające o skórę powinny z białego pieczywa przerzucić się na pieczywo ziarniste, szczególnie dobrotliwy wpływ ma chleb z ziarnami na mące orkiszowej. Smacznego!

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl