Leczenie niepłodności

Leczenie niepłodności

Leczenie niepłodności u kobiet. Kierunek leczenia niepłodności u kobiet jest uzależniony bezpośrednio od zdiagnozowanej przyczyny niepłodności. Stąd bardzo ważnym etapem rozpoczynającym jakiekolwiek leczenie jest szczegółowa konsultacja z lekarzem, wywiad oraz wyniki podstawowych badań diagnostycznych i laboratoryjnych, na które skieruje lekarz w oparciu o uzyskane informacje w trakcie pierwszej wizyty.

Trudno jest znaleźć jedną skuteczną metodę leczenia, jednak do najbardziej popularnych, które lekarz zaleci w pierwszej kolejności jest planowanie stosunków płciowych (z pomocą testów owulacyjnych), terapię hormonalną oraz w celu ominięcia problemu interakcji spermy ze śluzem szyjki macicy może skierować na inseminacje domaciczne.

W zależności od przyczyny niepłodności, a może zdarzyć się, że będzie ich kilka, dobiera się najlepszą metodę. W przypadku, kiedy powodem są przyczyny hormonalne czy immunologiczne lekarz zaleci terapię hormonalną. Gdyby wina była po stronie fizycznych uwarunkowań budowy macicy czy jajowodów skuteczny może okazać się zabieg operacyjny np. laparoskopia.

W przypadku kiedy zawiodą metody mniej inwazyjne pozostaje zabieg sztucznego zapłodnienia (zwany IVH, in vitro lub zapłodnieniem pozaustrojowym). Zabieg ten jest stosowany coraz częściej, a jego skuteczność jest bardzo wysoka. W skrócie zabieg ten polega na wstrzyknięciu do komórki jajowej plemnika. Ów plemnik został wcześniej poddany szczegółowej ocenie morfologicznej (powiększenie 6000 razy). Po zapłodnieniu embriony są selekcjonowane żeby wykluczyć te wadliwe genetycznie. Zwiększa to szanse na powodzenie ciąży i uniknięcie wczesnego poronienia.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl